Clotrimazolum w leczeniu grzybicy pachwin

Grzybica pachwin jest chorobą, która w większości przypadków atakuje mężczyzn. Przyczyną jest zazwyczaj źle dobrana, uciskająca bielizna, która sprzyja rozwojowi grzybów Epidermophyton floccosum oraz Trichophyton rubrum, które do rozwoju potrzebują ciepłego i wilgotnego środowiska. Wszystkie te kryteria idealnie spełniają fałdy pachwinowe, dokąd grzyb wywołujący grzybicę pachwinową z łatwością może się przenieść z innych części ciała, np. stóp.

Do charakterystycznych objawów grzybicy pachwin zaliczyć można takie objawy, jak zmiany skórne z widocznymi grudkami i pęcherzykami, świąd i pieczenie w okolicach pachwin i przylegających obszarów ud, łuszczenie się i zmiana koloru skóry na czerwony w miejscach wystąpienia zmian chorobowych. Zaobserwowanie tych symptomów powinno zmusić do wizyty lekarskiej, ponieważ nieleczona grzybica może skutkować rozwinięciem się choroby i przejściem jej na inne części ciała.

Antybiotyki pomocne w leczeniu grzybic (działanie podobne do clotrimazolum), możesz nabyć bez recepty. Kliknij w obrazke poniżej, aby przejść do apteki i dowiedzieć się więcej.

metronidazol-opis

Do leczenia grzybicy pachwin, szczególnie w początkowym stadium, zazwyczaj wystarczy smarowanie miejsc zmienionych chorobowo maścią Clotrimazolum, która ma działanie grzybobójcze i jest bardzo skutecznym lekiem przeciwko grzybicy pachwin. Jeśli jednak nie zauważymy poprawy w przeciągu tygodnia od rozpoczęcia stosowania leku, niezbędna jest konsultacja lekarska. Czasami, gdy grzybica jest bardzo mocno rozwinięta i trwa już dość długo, lekarz może zdecydować o przepisaniu choremu leków doustnych, które przyspieszą proces leczenia.