Clotrimazolum w leczeniu grzybicy pochwy

Grzybica (kandydoza) pochwy to przewlekła choroba weneryczna, którą wywołują drożdżaki z grupy Candida albicans. Rozwojowi choroby i namnażaniu się drożdżaków sprzyjają, m. in., niedobory witamin, osłabienie układu immunologicznego, długie przyjmowanie antybiotyków, stres, urazy, nadużywanie słodyczy i alkoholu, otyłość, cukrzyca czy ciąża. Wszystkie czynniki sprawiają, że w pochwie zmienia się równowaga chemiczna, która sprzyja rozwijaniu się drożdżaków.

Antybiotyki pomocne w leczeniu grzybic (działanie podobne do clotrimazolum), możesz nabyć bez recepty. Kliknij w obrazke poniżej, aby przejść do apteki i dowiedzieć się więcej.

doksycyklina - opis

Grzybicę pochwy diagnozuje zazwyczaj lekarz-ginekolog. Jest ona łatwa do wykrycia, a wyniki badania lekarskiego potwierdzają zazwyczaj wyniki cytologii. Jeśli chodzi o leczenie tej choroby zaleca się, aby terapia objęła zarówno osobę chorą, jak i jej partnera. Leczenie polega na przyjmowaniu dopochwowo tabletek Clotrimazolum – pozwalają one na odbudowanie naturalnego środowiska chemicznego pochwy. Dodatkowo na zewnętrzne zmiany grzybiczne na wargach sromowych u kobiety, albo napletku i żołędziu u mężczyzny, może pomóc smarowanie miejsc zmienionych chorobowo maścią Clotrimazolum. Łagodzi ona świąd oraz pieczenie i pomaga szybciej uporać się z najbardziej męczącymi objawami choroby.

Ilość przyjmowanych tabletek i długość trwania terapii uzależniona jest od zaleceń lekarskich. Zazwyczaj trwa ona ok. 7-10 dni, a po zakończeniu leczenia niezbędne jest poddanie się badaniom kontrolnym, które potwierdzą, że pochwa została całkowicie oczyszczona i wyleczona z drożdżaków. Oprócz leczenia farmakologicznego chory powinien jednocześnie szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych, nosić przewiewną bieliznę, wykonaną z naturalnych materiałów oraz stosować odpowiednią dietę, w której ograniczy się spożywanie alkoholu i słodyczy przyspieszających namnażanie się drożdżaków. Działania te z całą pewnością przyspiesza proces eliminowania choroby.