Clotrimazolum w leczeniu grzybicy stóp

Grzybicę stóp wywołują grzyby zwane dermatofitami, a większość przypadków tej choroby spowodowane jest zarażeniem się jednym z dwóch gatunków grzybów: Trichophyton rubrum lub Trichophyton mentagrophytes var. Interdigitale. Grzybicą stóp łatwo można zarazić się w miejscach dużych skupisk ludzkich – często osoby zainfekowane stykają się z grzybem na basenie oraz w kontakcie z rzeczami chorego, np. używając obuwia osoby z grzybicą czy przedmiotów higieny intymnej, takich jak ręcznik czy gąbka.

Objawy grzybicy stóp zazwyczaj są najbardziej odczuwalne między czwartym a piątym palcem stopy. W miejscu tym wystąpić mogą takie dolegliwości, jak łuszczenie i pękanie skóry, bolesność, pieczenie i zaczerwienie. Powszechne jest również pojawienie się nieprzyjemnego zapachu oraz matowienie paznokci, które zmieniają kolor na żółty bądź zielonkawy oraz stają się kruche i łamliwe. Objawów tych absolutnie nie można lekceważyć i należy natychmiast udać się z nimi do lekarza, warto bowiem wiedzieć, że nieleczona grzybica stóp może doprowadzić do trwałego zniekształcenia płytki paznokciowej.

Antybiotyki pomocne w leczeniu grzybic (działanie podobne do clotrimazolum), możesz nabyć bez recepty. Kliknij w obrazke poniżej, aby przejść do apteki i dowiedzieć się więcej.

doksycyklina - opis

Przy leczeniu grzybicy stóp ważne jest wczesne rozpoznanie i rozpoczęcie terapii, zanim grzybica przyjmie ostrą formę i zajmie rozległe miejsca na ciele. W większości przypadków, do wyleczenia grzybicy stóp wystarczy jedynie stosowanie miejscowo preparatów o działaniu przeciwgrzybicznym. Bardzo dobre efekty daje smarowanie tych miejsc płynem lub maścią Clotrimazolum. Nie tylko zwalczają on grzyby, będące przyczyną choroby, ale także skutecznie łagodzą świąd i pieczenie oraz pozwalają natłuścić suchą i złuszczającą się skórę.