Letni festiwal

Zachowaj odrobinę racjonalności i niezależności finansowej

Łatwo powiedzieć, gorzej wykonać, szczególnie gdy jesteś młoda i zafascynowana drugą osobą. Pamiętaj jednak, że prawdziwy związek zawsze wiąże się z czasem, który spędzisz z partnerem. Nie da się zbudować trwałej relacji w ciągu tygodniowego wyjazdu pod namiot. Gdyby krótkie wakacje poszły nie tak, warto mieć własne pieniądze, aby bezpiecznie powrócić do domu, nie będąc zależną od kogokolwiek.

para na trawie

Zabezpiecz się przed niechcianą ciążą

Młodość ma swoje prawa i nikt nie będzie nakazywać Ci wstrzemięźliwości seksualnej. Sama najlepiej wiesz, jakie masz potrzeby i oczekiwania w tej sprawie. Pamiętaj jednak, że spontaniczny seks bez zabezpieczenia może zakończyć się niechcianą ciążą. Aby zapobiec stresowi, warto odpowiednio wcześniej zadbać o to. Szczególnie skuteczna jest antykoncepcja hormonalna (w postaci tabletek antykoncepcyjnych, plastrów czy spirali), która daje 99,9% pewności.

Zatroszcz się o swoje zdrowie intymne

Jeśli nie znasz partnera zbyt dobrze, a Wasza znajomość jest krótka i bardzo dynamiczna, nie zapomnij zabrać na wyjazd prezerwatyw. Nawet jeśli z nich nie skorzystasz, miej je na wszelki wypadek. Prezerwatywa chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed różnymi chorobami. Na dodatek sprawia, że również nasze dolegliwości i objawy, takie jak świąd i pieczenie okolic intymnych, mogące być symptomami grzybicy, nie będą niebezpieczne dla naszego partnera. Osoby, które dostrzegają u siebie objawy grzybicy narządów intymnych, mogą sięgnąć po krem Clotrimazolum (dostępny bez recepty).

Miej kontakt z osobami trzecimi

Choć romantyczny wypad z nowo poznanym chłopakiem jest bardzo ekscytujący, warto zachować odrobinę rozsądku i kontakt, przynajmniej telefoniczny, z osobami trzecimi. Pierwszy wypad z sympatią warto zaplanować, angażując w to przyjaciół – w towarzystwie zdecydowanie łatwiej poznawać drugą osobę i wyciągać własnej wnioski, gdy motyle w brzuchu zaczną już powoli opadać.

--- Artykuł reklamowy ---

Popularne antybiotyki w leczeniu grzybic - Doksycyklina

Kliknij w obrazek, aby dowiedzieć się więcej bądź kupić lek

doksycyklina - opis